Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü

YAZILIM GELİŞTİRME UZMANLIĞI EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

YAZILIM GELİŞTİRME UZMANLIĞI EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilimizdeki Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan Bilişim Teknolojileri eğitimcilerine yönelik Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen "Yazılım Uzmanlığı Eğitici Eğitimi" tamamlandı. 02-25 Aralık 2019 tarihleri arasında 4 grup halinde gerçekleştiren eğitimlerin son grubunda yer alan eğitimcilere belgeleri Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL tarafından verildi.

Belge dağıtımı sırasında konuşan Genel Müdür Mehmet Nezir GÜL, eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu, sürekliliğin sağlanması için eğitimcilerin öğrendiklerini kendi illerindeki eğitimci ve kursiyerlere iletmesi gerektiğini söyledi. Bilginin çoğalmasının ancak onun paylaşılması ile sağlanabileceğini de ifade eden Sayın GÜL, eğitimcilerin talep ya da görüşlerini Genel Müdürlüğe iletmelerini istedi. Alandan gelen dönütlerin hayat boyu öğrenme alanındaki politikaların üretilmesi anlamında Genel Müdürlük için önemli olduğunu belirten Sayın Nezir GÜL, eğitimcilere katkıları için teşekkür etti. 

Daire Başkanı Mete KIZILKAYA ise eğitimlerin, 2023 Vizyon Belgesi gibi üst politika belgelerinde belirtildiği gibi insan kaynağının geliştirilmesini amaçladığını, halk eğitimi merkezlerindeki eğitimcilerin niteliklerinin artırılmasının da bu anlamda önem arz ettiğini belirtti. Microsoft firması ile ortak yapılan eğitimlere katılanların üst düzey bir eğitim aldığını ve bunun BİT eğitimlerine önemli yansımaları olacağını düşündüklerini de sözlerine ekleyen KIZILKAYA, hem BİT hem de farklı alanlarda eğitici eğitimlerinin devam edeceğini ifade etti. Sonrasında kursiyerlerin belgeleri dağıtıldı. Belge dağıtımı ardından kapanış konuşmaları ile program sona erdi.

27-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-2019

Emniyet Mah. Abant 2 cd. No3 Başkent Öğretmenevi Yanı Yenimahalle/ANKARA - 03122236306

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.